Pre študentov

 

Projekt efektívneho učenia

Si študent, čakajú ťa skúšky, štátnice, maturita?

Ak áno, toto ťa prekvapí! Venuj  pozornosť nasledujúcim informáciám:

 

Na vzorke dobrovoľníkov bol odskúšaný projekt efektívneho učenia. Čo znamená efektívne učenie? Za menej času vstrebať podstatne viac informácií, ukladať informácie do pamäte tak, aby ste ich mohli použiť kedykoľvek, keď ich budete potrebovať. Pristupovať ku skúškam sebavedomejšie a pritom usporiť čas a energiu, ktorú by ste inak museli venovať prípravám na skúšky.

 

Ako sa to dá?

Ak niekto rozumie svojej práci, zvláda ju hravo. Ak kuchár vie variť, zvláda varenie aj bez receptu. Ale keď niekto variť proste nevie, tak len recept mu nepostačí. Na študenta sú kladené nároky a požiadavky a na školách sa používajú zastarané postupy učenia sa. Učil niekedy niekto študenta spôsob, ako sa má efektívne učiť?

Na akom princípe projekt efektívneho učenia funguje?

Spôsob, akým ľudský mozog pracuje je príliš komplikovaný. Ak nájdete súlad ako používať pamäť k tomu, aby za menej času vstrebala podstatne viac, aby informácie triedila, spracovávala správnym spôsobom, dá sa z nej vyvolať kedykoľvek a čokoľvek, čo do nej kedy bolo vložené. Je to niečo podobné, ako keď si urobíte poriadok okolo seba a všetko si uložíte prehľadne. Viete presne, čo ste kam odložili a keď tam siahnete, nájdete všetko presne na svojom mieste. Ide tu o efektívnejšie využitie mozgového potenciálu.

 

Pre koho projekt efektívneho učenia NIE JE vhodný?

Pre lenivcov a lajdákov, ktorí sa učiť nechcú vôbec, pre rojkov, ktorí si myslia, že im niekto vedomosti naleje do hlavy len tak za jednu noc. Projekt je založený na princípe niečo za niečo. Najskôr musím niečo vložiť, aby som to následne mohol vybrať. Vedomosti nikomu nenaskáču do hlavy len tak, samé od seba. Avšak zmysel má už aj samotné sústredenie sa na prednáškach. Teda nezáleží na spôsobe, akým informácie prijímate.

 

Pre koho projekt efektívneho učenia je vhodný?

Pre študentov stredných a vysokých škôl, pre tých, ktorí si robia nadstavbové štúdium, zvyšujú si kvalifikáciu, robia si rôzne kurzy.  Pre každého, kto potrebuje vstrebávať veľké množstvo informácií. Pre každého, kto sa pripravuje na akúkoľvek formu skúšky.

Vyskúšajte to tiež

Ak ste študent, použite tento formulár a vyžiadajte si viac informácií nezáväzne a ZDARMA: